Výrobní proces

jdeme s vámi celý život

Naše studia najdete v různých městech po celé republice, na Slovensku i v Rakousku.
Volejte, pište nebo nás navštivte osobně.

01.
Výběr suroviny

Suroviny, ze kterých vyrábíme Vaše schodiště, vybíráme velice pečlivě se zaměřením na maximální kvalitu. V případě dřevených schodišť vždy klademe důraz na dodržení podstaty trvale udržitelného obhospodařování, kde těžba dřeva slouží ke zvyšování stability, odolnosti, kvality a druhové rozmanitosti lesa. Ostatní suroviny používané u kovových či kombinovaných schodišť nám dodávají renomované firmy, které dodržují ekologické standardy a naše vysoké požadavky na kvalitu materiálů.

Díky naší dlouholeté zkušenosti víme, že správné sušení dřeva je zásadní proces ve výrobě Vašich schodišť. Naše vlastní sušárny nám umožňují kontrolovat vlhkost dřeva tak, aby vznikl materiál, jehož vlastnosti se dále budou měnit pouze minimálně a bude dosahovat nejlepších možných kvalit. Jako materiál pro dřevěná i kombinovaná schodiště používáme dub, buk, ořech, jasan a další, především tvrdé dřeviny vhodné k výrobě schodišť.

02.
Sušení a materiál

03.
Péče o zákazníky

Kvalitu služeb se snažíme neustále zlepšovat. Poté, co s Vámi pečlivě vybereme Vaše vysněné schodiště, zaměříme schodišťový prostor 3D laser pro přesné zaměření rozměru a umístění. Schodiště se po vyrobení kompletně sestaví v naší dílně, což zajišťuje maximální možnou kvalitu, potlačení chybovosti a rychlost při finální montáži.

Teprve po pečlivé realizaci všech předchozích kroků se pouštíme do výroby finálních schodišť. K opracování materiálu používáme nejmodernější technologie v kombinaci s tradiční řemeslnou dovedností našich truhlářů a zámečníků. Povrchové úpravy jsou finálním krokem výrobního procesu. Tradičním způsobem ošetření dřevěných povrchů je lakování, modernější způsob olejování. U kovových a kombinovaných schodišť barva RAL.

04.
Výroba a povrch

05.
Montáž

Jedna z nejdůležitějších součástí celého procesu. Zpravidla se schodiště umisťují do finalního hotového prostoru. Většinu schodišť je možno namontovat díky zkušební předmontáži na dílně za jediný den. Ihned po montáži vám dílo předáme.