VARIANTY LOMENÝCH SCHODIŠŤ

Lomené schody ze dřeva

Lomená schodiště – různé varianty

Dřevěné schody – rozmanitost materiálu, designu a barev. Masivní dřevo jako materiál pro interiérové schody nabízí přirozený vzhled, mnoho možností designu a vysokou úroveň uživatelského komfortu. Výhodou našich točitých schodišť ze dřeva je také účinná a osvědčená zvuková izolace, která snižuje vznik hluku při používání schodiště na minimum. Individuální možnosti designu vyplývají z našeho velkého výběru v oblasti povrchů a barev, které pro dřevěná schodiště nabízíme.

Větší pohodlí díky velkorysým nášlapům

Komfort dřevěného schodiště určují především stupně. Pokud je k dispozici dostatek místa, měly by být zvoleny co nejvelkoryseji. Výsledkem je velmi příjemná hloubka nášlapů, která zároveň zvyšuje bezpečnost v domácnosti. Kromě velikosti schodů by měl být prostorovým podmínkám přizpůsoben i jejich tvar. Výsledkem je harmonický celkový obraz, v němž dřevěné schodiště ideálně zapadá do designu budovy. Všestranné a variabilní. Jednou z výhod točitých schodišť je nejen jejich designová rozmanitost, ale také konstrukční univerzálnost. Výstupní úrovně (podesty) lze konstruovat pro jakoukoli stavební situaci, stejně jako zatáčení a stoupání.

Velký výběr lomených schodišť

Konzolové schody zaujmou svou lehkou a otevřenou konstrukcí. To vytváří širokou škálu designů a barev. Ať už přímé s podestou nebo bez ní, 1⁄4 lomené, 1⁄2 lomené, 3⁄4 lomené nebo jako obloukové schodiště. Vždy s libovolně volitelným dřevěným povrchem jako je lakovaný, olejovaný, mořený nebo kartáčovaný.

Rovné schody

Přímé schody

Přímá schodiště – přehlednost jejich konstrukce je obzvláště účinná tam, kde je možné obzvláště velkorysé plánování. Konstrukce schodiště může být diskrétní a jasná, ale je možné také nastavit specifické akcenty pro design interiéru. Složení – schodnice, nášlapy a zábradlí – by však mělo být vždy orientováno na dostupný prostor.

  • Harmonie – krásné schodiště v kombinaci se skleněným zábradlím.
  • Float – ušlechtilé dřevěné schodiště se skleněným zábradlím.
1/2 lomené schodiště

1/2 lomené schodiště

Tento typ schodiště šetří místo. Proto je téměř třetina všech schodišť v rodinných domech a dvojdomcích 1/2 nebo 2×1/4 lomených.
Rozdíly spočívají v konstrukci uspořádání a výsledném vzoru stupňů. Půl lomená schodiště by měla být plánována symetricky, tj. měla by mít stejnou hloubku u nástupu i výstupu. To také usnadňuje konstrukci stropu.


Lomené schodiště 1⁄4-lomené

Lomené schody 1/4 lomené

Lomené schodiště 1⁄4-lomené s podestou


Typy dřeva a povrchu

Pro výrobu našich točitých schodišť používáme vhodné dřeviny, jako je buk, dub nebo jasan. V kombinaci s vysoce kvalitní povrchovou úpravou s použitím ekologicky šetrných výrobků a postupů. Výsledkem je široká škála designů. Vždy s libovolně volitelným povrchem dřeva, například lakovaným, olejovaným, mořeným nebo kartáčovaným. Tipy pro péči o vaše schodiště najdete na našich stránkách
„pokyny pro péči“.

Provedení lomeného schodiště

Na tomto točitém schodišti vystupují stupně z centrálního zábradlí. Toto vřeteno může být vyrobeno ze dřeva nebo oceli. V případě dřevěného vřetena jsou konzolová ramena navrtána nebo navrtána závitem a zaklíněna. Na těchto konzolách spočívají stupně. Pokud je vřeteno z ocelové trubky, je upnuto na základně nebo mezi základnou a podestou. Nese stupně i vymezovací prstýnky ze dřeva. Vymezovací prstýnek a nášlap tvoří dohromady výšku svahu. Stabilita schodiště se zvyšuje upnutím všech stupňů a vymezovacích prstýnků pomocí upínacího prvku, které tvoří jeden celek.

Lomená schodiště do interiéru i exteriéru

Provedení lomených schodů

Interiérové provedení lomených schodů vytváří unikátní dojem u obytných prostor. Jsou prostorově úspornou alternativou, pokud má být například otevřená galerie propojena s obytným prostorem.
Venkovní provedení: Lomených schodů, stejně jako u točitých jsou prostorově úsporné a kompaktní a zabírají méně místa než přímé schody. Díky tomu jsou vhodným řešením i v případě omezeného prostoru, například pro spojení zahrady s balkonem.
V případě točitých schodišť je třeba rozlišovat mezi schodišti vně obydlí, schodišti, která slouží také jako úniková cesta, a musí proto splňovat požadavky požární bezpečnosti, a schodišti uvnitř obydlí. U točitých schodišť, která slouží jako úniková cesta, musí mít schodišťový stupeň v nejužším místě a šířka schodiště minimální rozměr, aby splňovaly požadavky požární bezpečnosti.

Kontakt

Rádi vám poradíme ve všech otázkách týkajících se vašeho schodiště. Těšíme se na vaši poptávku. Naše vzorová schodiště vám poskytnou představu o tom, jak by mohl vypadat design vašeho dřevěného schodiště. Zkombinujte požadované zábradlí s tvarem stupně, který se nejvíce blíží vašim potřebám. Pro dotazy a rady.

Další tvary schodišť

Další typy a tvary schodů najdete na naší stránce o schodech: Schodiště a typy schodišť ze dřeva.