Schody & tvary schodišť

Schody & tvary schodišť

Schody ze dřeva & tvary schodišť

Společnost SWN Moravia nabízí široký sortiment dřevěných schodišť, kovových schodišť nebo schodišť kombinovaných ze dřeva a kovu. Ke každému schodišti si můžete vybrat také individuální schodišťové zábradlí (materiály: dřevo, nerez, ocel nebo sklo); zábradlí je designovým prvkem a dotváří celkový dojem vašeho domu – slouží nejen k zajištění bezpečnosti, ale také vizuálně rámuje schodiště.

Výhody dřevěných schodů: Od trvanlivosti po udržitelnost

Dřevěné schodiště, nazývané také dřevěné schodiště, je schodiště, jehož hlavním stavebním materiálem je dřevo. Dřevěná schodiště mají přirozenou krásu a vnášejí do interiérů teplo a eleganci. Zde jsou některé z charakteristik dřevěného schodiště:

Výhody dřevěných schodůz

  • Přírodní materiál: Dřevo je organický přírodní materiál, který se vyrábí v různých typech a barvách. Dodává schodišti hřejivou a příjemnou atmosféru.
  • Všestranný design: Dřevěná schodiště lze vyrobit v různých stylech a provedeních, od tradičních až po moderní. To umožňuje přizpůsobení architektonickým požadavkům a stylu interiéru místnosti.
  • Odolnost: Kvalitní dřevo, které je správně ošetřeno a udržováno, je odolné a vydrží desítky let. Je odolné vůči opotřebení.
  • Pohodlná pochozí plocha: Dřevěné schody poskytují příjemný povrch pro chůzi, který je příjemný na dotek a po kterém se snadno chodí naboso. Obvykle jsou méně kluzké než některé jiné materiály.


Naše nabídka dřevěných schodišť a kombinovaných dřevěných schodišť

Uvedli jsme různé tvary schodišť v naší nabídce a uspořádali je pro vás, dále zde najdete také stručný popis použití schodiště. Naše modely dřevěných schodišť jsou propojeny jako příklady. Nechte se inspirovat naší nabídkou dřevěných schodišť.

Nabídky dřevěných schodišť od společnosti SWN
Dřevěné schodiště Style


Které schodiště je to pravé – doporučení od SWN

Pokud potřebujete poradit s výběrem speciálního dřevěného schodiště nebo jiných schodů z naší nabídky, vždy vám rádi pomůžeme. Proč nás rychle nekontaktovat a jednoduše se domluvit s prodejním specialistou telefonu nebo e-mailem? Stejným způsobem si můžete vyžádat i cenovou nabídku.
Těšíme se, že budeme moci brzy proměnit vaše představy ve skutečnost a vyrobit pro vás přesně takové schodiště, které bude splňovat vaše požadavky!

Schodiště se schodnicí

Schodiště se schodnicí

Točité schodiště

Točité schody ze dřeva

Vřetenová schodiště – často nazývaná také točitá schodiště – jsou skutečnými prostorovými zázraky a ohromují svou elegancí. Točité schodiště se vyznačuje kulatými nebo zakřivenými podélníky a stupni jako harmonickým designem schodiště. Toto uspořádání umožňuje vést linii na malé ploše a obvykle se používá ve stísněných prostorách. Točitá schodiště jsou univerzální – lze je natáčet doleva nebo doprava. Jednou z výhod točitých schodišť je nejen jejich designová rozmanitost, ale také konstrukční univerzálnost. Výstupní úrovně (podesty) lze konstruovat pro jakoukoli konstrukční situaci, stejně jako natočení a sklon.

Schodiště bez podstupu

Schodiště bez podstupu

Konzolová schodiště

Konzolová schodiště

Konzolová schodiště se vyznačují tím, že se zkracují na minimum schodiště – stupně. Ty jako by doslova vyrůstaly ze stěny a propůjčují tak tento nezaměnitelný design. V moderní architektuře se tyto schodišťové konstrukce používají v případech, kdy je vyžadována maximální transparentnost, nebo jako puristický designový prvek.

Páteřové schodiště

Páteřová schodiště jsou moderní a elegantní. Tento model schodiště může být navržen také jako točitý, konzolový, bez podpěr nebo napojení na stěnu. Toto schodiště má zvláštní estetický vzhled díky široké škále podpěr stupňů.
Páteřové schodiště má pouze jednu schodnici, která je umístěna uprostřed schodišťového stupně. Stupně musí být ke schodnici připevněny tak, aby se nemohly naklánět do stran. Toho se dosáhne například tím, že se stupně o vzpěru opřou. V případě schodů s jednou schodnicí musí mít schodnice na rozdíl od polomontovaných schodů větší průřez. Kromě ohybu je také vystaven kroucení. Schodnice jsou často vyrobeny z lepeného lamelového dřeva, ale mohou být také vyrobeny z ocelových nosníků s krabicovým průřezem. Schody s ocelovými schodnicemi se zdají být lehčí, protože ocelové nosníky vyžadují menší průřezové rozměry než dřevěné nosníky.

Zadlabaná celodřevěné schodiště

Zadlabané schodiště je jednou z nejběžnějších dřevěných schodišťových konstrukcí. Stupně jsou zapuštěny do boční schodnice. Zadlabané schodiště je vhodné pro přímé a lomené schodiště, zatímco zapuštěné a vložené schodiště lze navrhnout s rovným schodištěm.
Schodnice se používají také jako nosný prvek zábradlí. Nejčastěji vyráběným podélným schodištěm je zadlabaná forma schodiště.

Sedlová celodřevěná schodiště

U sedlových schodů jsou stupně umístěny na dvou dřevěných schodnicích vpravo a vlevo. Šikmé dřevěné schodnice proto vyžadují vodorovnou podpěru. Stupně mohou být vyrobeny různými způsoby. První možností je, že dřevěné schodnice jsou vyříznuty jako stupně. Rozměry výřezů schodnic odpovídají výšce a šířce nášlapů schodiště. Místo dřevěných schodnic lze jako podpěru schodiště použít kovovou schodnici z ploché oceli.

Zaměření dřevěných schodišť

Informace, odborné výrazy o schodištích najdete na následující stránce.


Poptávka a péče o schodiště ze dřeva

Dřevěná schodiště jsou uměleckým dílem designu a interiéru. Jako designové prvky dobré architektury a interiérového designu se rozhodujícím způsobem podílejí na působení místnosti. Souhra zábradlí, schodnic, stupňů a příslušných materiálů vytváří jako celek individuální kouzlo. Těšíme se na vaši poptávku. Pokud máte dotazy ohledně pokynů k péči, najdete tipy a pokyny k péči pod tímto odkazem.